„Rękodzieło naszą pasją” Stowarzyszenie Na Skrzydłach Kultury

przez admin

Stowarzyszenie Na Skrzydłach Kultury działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Bojanowie po raz kolejny było beneficjentem programu profilaktycznego Gminy Bojanów. Projekt pn. „Rękodzieło naszą pasją” miał na celu promocję twórczego sposobu spędzania czasu wolnego podczas letnich wakacji wśród mieszkańców Gminy Bojanów (Bojanów, Maziarnia, Stany, Gwoździec). Inicjatywa skierowana była do dzieci, młodzieży, dorosłych oraz seniorów. Przeprowadzone zajęcia rękodzielnicze z haftu koralikowego, cekinowego i scrapbookingu skupiły ponad 100 uczestników. Bardzo ważnym działaniem przeprowadzonym podczas realizacji zadania było poruszenie tematów związanych z zagrożeniami i uzależnieniami panującymi we współczesnym świecie tj. cyberprzemoc, dopalacze, narkotyki, alkohol. Pogadanki te towarzyszyły na każdym spotkaniu przy „grillu”. Zwieńczeniem projektu była zorganizowana wystawa prac uczestników.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Firmy Bema-res – Panu Markowi Bednarz za wsparcie finansowe naszej inicjatywy. Podziękowania także przesyłamy do lokalnych stowarzyszeń za pomoc w organizacji ognisk oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Bojanowa za pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.