Top Panel

Gminny Ośrodek Kultury

Jesteś tutaj: Strona Główna >> Zespół wokalno-instrumentalny Niezależni >> Działalność zespołu "Niezależni"

Polub nas na Facebooku :-)

Działalność zespołu "Niezależni"

Drukuj

Zespół wokalno - instrumentalny "Niezależni" powstał w październiku 2010 roku przy Domu Kultury w Stanach. Głównym założeniem zespołu jest doskonalenie swoich umiejętności, pogłębianie wiedzy muzycznej i zdobywanie nowych doświadczeń. Udział w próbach, imprezach organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Bojanowie czy różnego rodzaju przeglądach i festiwalach daje ku temu świetne okazje. Śpiewanie w zespole to również przyjemny sposób na spędzanie wolnego czasu, odskocznia od codzienności. Założycielem i Instruktorem zespołu jest Pani Dorota Jolanta Masłowska.

Oficjalną datą powstania zespołu jest dzień 24 października 2010 r., kiedy to zespół - po trzech, czterech spotkaniach (próbach) - bierze udział w Parafialnym Konkursie Pieśni Religijnej w Domu św. Józefa w Stanach. Zespół w składzie: Kornelia Nieradka, Martyna Marut, Katarzyna Kozioł, Anita Żak, Marta Bednarz, Marta Kozioł wyśpiewuje sobie II miejsce. W tym też dniu powstaje pomysł na nazwę zespołu. W niedługim czasie do grupy dołącza Ewelina Krawczyk i Klaudia Tłusty, a odchodzi Kornelia Nieradka, Martyna Marut i Marta Bednarz. W nowym składzie zespół debiutuje na prestiżowej imprezie "Dni Miodu" w Bojanowie 14 sierpnia 2011 r. We wrześniu do zespołu dołącza Wiktoria Kędzia i w tym składzie zespół wyśpiewuje sobie I miejsce na Konkursie Pieśni Religijnej w Stanach 23 października 2011 r. I ten oto skład zespołu /Anita Żak, Ewelina Krawczyk, Katarzyna Kozioł, Klaudia Tłusty, Marta Kozioł, Wiktoria Kędzia / utrzymuje się do listopada 2013 roku dając koncerty, współorganizując programy okolicznościowe pełne wzruszeń i emocji. Na zaproszenie Mniejszości Słowackiej Isaszeg /miasta partnerskiego gminy Bojanów/ zespół wyjeżdża na Węgry i tam bierze udział w III Festiwalu Tanecznym SZTARLAB rozszerzonym o wokalny występ zespołu. Na Węgrzech zespół przebywa od 29 czerwca do 1 lipca 2012 roku. W okresie od grudnia 2011 roku do czerwca 2012 roku z zespołem występuje i użycza swojego głosu Agnieszka Lidwin. W styczniu 2012 roku zespół bierze udział w XIX Niżańskim Spotkaniu z Kolędą gdzie zespołowi towarzyszy gościnnie Ireneusz Sudoł grając na bongosie jak również podczas Koncertu "Na Nowy Rok Kolęda". Od października 2011 roku do września 2012 roku z zespołem występuje Jacek Janeczko grając na instrumentach klawiszowych, przygotowując "super aranże". Jacek Janeczko przez okres pięciu miesięcy /styczeń - maj  2013 r./ kieruje również pracą zespołu. W tym okresie zespół koncertuje wspólnie z kapelą ludową "Łęgowianie" oraz zespołem wokalnym "Madoks". 16 czerwca 2013 roku zespół występuje na imprezie plenerowej pod nazwą "Kalejdoskop Powiatowy" w Stalowej Woli już pod okiem Instruktor Doroty Masłowskiej - jej nieobecność przez pewien okres czasu spowodowana jest urlopem macierzyńskim.

                      

W 2014 roku przychodzą nowe członkinie zespołu, które chętnie podejmują pracę w doskonaleniu swoich umiejętności muzycznych: Aleksandra Kobylarz, Magdalena Bajek, Wiktoria Szot. W tym składzie po raz pierwszy koncertują 01 czerwca 2014 roku na Pikniku Rodzinnym w Stalowej Woli z okazji "Dnia Dziecka". Tydzień później zespół koncertuje również w Stalowej Woli na Pikniku Rodzinnym z kolejnym "nabytkiem"  zespołu Rafałem Burdzy. W listopadzie 2014 roku do zespołu dołącza Aleksandra Sulich, która debiutuje z zespołem 02 grudnia na X Powiatowym Konkursie Piosenki "Bawmy się muzyką" w Pysznicy. Również w listopadzie gościnnie z zespołem występuje Grzegorz Baran grając na instrumentach klawiszowych podczas świętowania w gminie Bojanów 50-cio lecia pożycia małżeńskiego. Rok 2015 rozpoczyna się od koncertu w Domu Kultury w Stanach z okazji "Dnia Kobiet". W tym dniu występuje z zespołem nowa solistka Wiktoria Wdowiak. Z zespołu odchodzi Rafał Burdzy. Od października 2015 roku kierownikiem zespołu jest Pan Jacek Janeczko.