Jesteś tutaj: Strona Główna >> Zespół wokalno-instrumentalny Nadzieja >> Zespół wokalno-instrumentalny "Nadzieja"

Zespół wokalno-instrumentalny "Nadzieja"

Zespół wokalno-instrumentalny "Nadzieja" przez 11 lat swojej działalności przy Domu Kultury w Bojanowie zajmował się organizowaniem akademii okolicznościowych takich jak: Dzień Kobiet, Dzień Matki, uchwalenie Konstytucji Trzeciego Maja, Odzyskanie Niepodległości przez Polskę. Zespół brał również udział w uroczystościach parafialnych przygotowując obstawę liturgii m.in. uroczystosci prymicyjne, bierzmowanie klas gimnazjalnych, 50-cio lecie kapłaństwa, dożynki parafialne, dożynki powiatu stalowowolskiego, 20 lecie pontyfikatu Jana Pawła II.

Praca w zespole to również udział w różnego rodzaju przeglądach, festiwalach m.in.

- VI Ogólnopolski Festiwal Piosenki Pielgrzymkowej w Radomyślu n/ Sanem;

- V Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek w Jarosławiu;

- Przegląd Piosenki Religijnej w Stanach;

- Przegląd Piosenki Religijnej w Nisku;

- eliminacje do II Edycji Konkursu Piosenki "Śpiewamy przeboje naszych rodziców" w Nowej Dębie.

Jednym z główniejszych założeń zespołu  było doskonalenie umiejętności muzyczno-wokalnych uczestników jak również wzbudzenie zamiłowania do muzyki i śpiewu, zdobywanie umiejętności pracy w grupie oraz czynne uczestnictwo w lokalnych uroczystościach. (dk)

IMG_1583IMG_1581IMG_0035IMG_0032IMG_0031IMG_0028IMG_00278_MARCA_058