Top Panel

Gminny Ośrodek Kultury

Jesteś tutaj: Strona Główna >> Zespół Taneczny z Przyszowa >> Koncertowo, wycieczkowo :)

Polub nas na Facebooku :-)

Koncertowo, wycieczkowo :)

Drukuj

                  11 września Zespół "Taneczna Eksplozja" z Przyszowa oraz Zespół Tańca Sportowego "Korona" z Bojanowa pojechały do Rzeszowa, by gościnnie wystąpić podczas pikniku rodzinnego pt. : "Rodzinne pożegnanie wakacji - Trzeźwe podkarpacie".

 

Organizatorami imprezy byli: Parafia Św. Jadwigi Królowej, Duszpasterstwo Akademickie "Emaus", Zakon Rycerzy Kolumba, Rada Osiedla Mieszka I i Spółdzielnia Mieszkaniowa "Nowe Miasto". W imprezie wzięły udział zespoły taneczne, akrobatyczne i wokalne działające w Rzeszowie oraz zaproszeni goście. Wśród nich można wymienić: Zespół Sensdance z Rzeszowa, Zespół Taneczny Niezapominajki z Kielnarowej, Akademicki Klub Akrobatyki Artystycznej Uniwersytetu Rzeszowskiego, Sportowy Klub Taneczny Gasiek z Rzeszowa, Spółdzielczy Osiedlowy Klub Gwarek z Rzeszowa, wokalistki Rzeszowskiego Domu Kultury oraz my - reprezentanci gminy Bojanów. Walorom artystycznym towarzyszyły gry i zabawy prowadzone przez animatorów, dzięki czemu zgromadzona widownia, zwłaszcza dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności zręcznościowe.

Ten dzień zachował się w pamięci tancerzy z Przyszowa i Bojanowa nie tylko z powodu koncertu. Tego dnia wyjechaliśmy już  o 9 rano. Pierwszym punktem naszego programu był pokaz bezzałogowców, czyli dronów i śmigłowców podczas Dron Show Rzeszów 2016. Tu uczestnicy wycieczki zobaczyli różne akrobacje latających modeli, zasiedli do steru śmigłowca w symulatorze lotu, grali w kręgle posługując się interaktywnymi klockami Lego, a także staczali bój o teryorium czołgami Lego.

Następnie dołączyliśmy do zabaw proponowanych przez animatorów: twistera, bierek długości ręki, rybek na magnesie, piłkarzyków oraz strzelnicy piłeczkami tenisowymi.  Na koniec tej części atrakcji zatańczyliśmy taniec belgijski.

Nieco zmęczeni i głodni udaliśmy się co centrum miasta na obiad, czyli wyczekiwaną pizzę.

Posileni ruszyliśmy na koncert taneczny. Wszystkie grupy zaprezentowały sie bardzo dobrze :) Przedstawiliśmy cały repertuar ubiegłego sezonu. Wśród prezentowanych choreografii znalazły się układy nowe jak "Disco Robaczki", "Taniec dworski"; starsze jak "Kolorowe sny"; czy nagrodzone w Polsce jak "ZumbaGo" i na Węgrzech - "Ego".

Kolejnym wyczekiwanym punktem wycieczki były lody i rzeszowskie fontanny. Opisać tu tego nie sposób... najlepsze są osobiste wspomnienia ;)

Chwilę przed godziną 20 zmęczeni, mokrzy, ale szczęśliwi i usatysfakcjonowani ruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

pk