Top Panel

Polub nas na Facebooku :-)

Pierwsze sukcesy

Drukuj

   28 lutego 2014 r. dwie najstarsze grupy wzięły udział w konfrontacjach tanecznych w Rakszawie. Była to doroczna impreza pt. „KLAUNADA”, która w tym roku obchodziła jubileusz 10-lecia. Przegląd zorganizował Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Rakszawie. Imprezie towarzyszyły dodatkowe atrakcje, takie jak wystąpienie Klauna, wspólne gry, zabawy i tańce z publicznością oraz puszczanie wielkich baniek mydlanych, które wywoływały duże uśmiechy na małych buziach.

 

Poziom prezentacji  tanecznych poszczególnych zespołów był na wysokim poziomie artystycznym, estetycznym i techniki wykonania figur. Wystąpienia miały charakter przemyślanych kompozycji, które w połączeniu ze strojami stanowiły udane przedstawienia malowane ruchem.

Grupa najstarsza opowiedziała o sobie, zarysowała swą sylwetkę i przedstawiła artystyczną duszę. Natomiast grupa młodsza pokazała wartość życia w sposób pogodny, radosny, pełen witalności i uśmiechu. Technika tańca rock and roll wyróżniała się na tle innych prezentowanych styli i nie była powtórzona przez żaden inny zespół. Oba pokazy charakteryzowały się odmiennością, a wykonanie dokładnością i gracją taneczną.

Obie grupy zostały wyróżnione i otrzymały symbolicznego Klauna