Top Panel

Gminny Ośrodek Kultury

Jesteś tutaj: Strona Główna >> Zespół Taneczny Łęgowianie

Polub nas na Facebooku :-)

Zespół Taneczny "Łęgowianie"

Drukuj

L15 0   Zespół Taneczny „Łęgowianie” istnieje przy Gminnym Ośrodku Kultury w Bojanowie od września 2009 r. Pierwszym kierownikiem artystycznym zespołu była Pani Joanna Partyka. Zespół został utworzony podczas realizacji usługi: „Organizacja zajęć specjalistycznych i kół zainteresowań dla różnych grup wiekowych” w ramach Programu Integracji Społecznej oraz dofinansowaniu przez Wójta Gminy Bojanów. 

Dziś zespół prowadzi pani Paulina Paszek-Kruczyńska. 

„Mali Łęgowianie” debiiutowali 27 listopada 2009 r. podczas Koncertu Inauguracyjnego Zespołu Pieśni i Tańca „Łęgowianie”. W czerwcu 2010 r. zespół wziął udział w Przeglądzie Tanecznym Debiuty 2000 w Rzeszowie  i zajął II miejsce w kategorii zespołów młodzieżowych. Prezentuje także swoje programy artystyczne na imprezach plenerowych organizowanych przez GOK, tj.: Dzień Dziecka, Lasowiackie Zabawy czy Dożynki Gminne – DNI MIODU w Bojanowie.

M_1M_2M_3M_4

Zespół Taneczny wraz z Kapelą Ludową i Zespołem Śpiewaczym tworzy Zespół Pieśni i Tańca „Łęgowianie”. Aktualnie w Zespole tańczy 30 osób i jest podzielony jest na 2 grupy: grupę dziecięcą i grupę młodzieżową. Są to młodzi mieszkańcy z terenu całej Gminy Bojanów. Repertuar zespołu to głownie tańce rzeszowskie, ale także tańce przeworskie i krakowskie.

W ramach promocji zespołu Gminny Ośrodek Kultury w Bojanowie wydał kalendarz na rok 2011, prezentujący wizerunek Zespołu Tanecznego „Łęgowianie”, który został rozdany społeczeństwu oraz gościom podczas imprezy plenerowej „Dni Miodu”14-15.08.2010 r. w Bojanowie.

DSC_6257
M_5M_6M_7M_8