Jesteś tutaj: Strona Główna >> Przyszów >> Spektakl taneczny „Narodziny Dobra”

Godziny otwarcia w Przyszowie

zajęcia świetlicowe,
ZT z Przyszowa

ZT z Przyszowa

Spektakl taneczny „Narodziny Dobra”

Od początku sezonu artystycznego 2017/2018 Zespół „Taneczna Eksplozja” z Przyszowa rozpoczął pracę nad widowiskiem tanecznym. Wszystkie grupy wiekowe tego zespołu zaczęły wcielać w życie pomysł przedstawienia jasełek w sposób wyjątkowy i niespotykany do tej pory. Poznawały tańce izraelskie wraz z ich przesłaniami, by przygotować się do roli poszczególnych bohaterów. Przedsięwzięcie było bardzo duże, biorąc pod uwagę liczebność grupy, złożoność projektu i czas przygotowań.

Przedstawienie „Narodziny Dobra” to bowiem historia stworzenia świata i ludzkości, historia walki dobra ze złem, historia naszej duchowej wędrówki, poszukiwań, zagubienia, nadziei raz wiary… Wreszcie historia narodzenia Jezusa.

Tancerze z Przyszowa pod kierownictwem instruktor i choreograf - pani Pauliny Paszek-Kruczyńskiej przygotowali tę opowieść na kanwie muzyki i tańców izraelskich. Wplecione są tu tańce radości, chwały, modlitwy, błogosławieństwa, duchowej łączności z aniołami, tańce biblijnych proroctw, ale również tańce buntu i duchowej walki.

Widowisko taneczne zostało zaprezentowane we wszystkich Domach Kultury w naszej gminie, tj. w Przyszowie, następnie w Bojanowie i Gwoźdźcu, ostatecznie w Maziarni i w Stanach.

Przedstawienie wywoływało wiele emocji wśród odbiorców; wzruszało i poruszało… Sceny są bardzo wymowne, choć tancerze nie używają żadnych słów; ich gesty, ruch i taniec mówią wszystko.

pk