Jesteś tutaj: Strona Główna >> Projekty >> „Papierowe wakacje” – wystawa w Cisowym Lesie

„Papierowe wakacje” – wystawa w Cisowym Lesie

CL0Wniosek pt. „Papierowe wakacje – kreowanie dobra wspólnego w Cisowym Lesie" złożyła grupa nieformalna pn. „Twórcy z Cisowego Lasu" we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Bojanowie do konkursu grantowego „Działaj Lokalnie" w maju 2014 r. Projekt zakładał przeprowadzenie zajęć artystycznych, które przybliżą dzieciom i młodzieży z Cisowego Lasu i okolic, papier jako materiał plastyczny wykorzystywany na osiem różnych sposobów. Odbyło się łącznie 80 godzin zajęć w terminie od 7 lipca do 29 sierpnia 2014 r. Prace prezentowane 7 września  2014 r. na wystawie wykonali uczestnicy zajęć pod kierunkiem pani Ewy Gumieniak, a były to dzieci i młodzież z Cisowego Lasu, Gwoźdźca, Lasek i Jaty.

Uczestnicy poznali techniki skrapbookingu, decoupagu, quiling, papierowej wikliny, papieru czerpanego, orgiami, bibułkarstwa i wycinanki. Podczas poznawania ostatniej techniki gościliśmy w Cisowym Lesie panią Annę Rzeszut z Baranowa Sandomierskiego – najwybitniejszą znawczynię kultury lasowiackiej, która pokazała naszym artystom tajniki wycinanki lasowiackiej. Wszystkie efekty tej pracy, jak również pozostałych technik, zgromadzone zostały na wystawie. Wernisaż otworzył koncert Zespołu „Nieżależni" z Domu Kultury w Stanach pracujący pod kierunkiem pani Doroty Masłowskiej. Zespół wystąpił w składzie:Aleksandra Kobylarz, Magdalena Bajek, Wiktoria Szot i Rafał Burdzy.

CL1CL2CL3CL4CL5

CL6CL7CL8CL9CL10

CL11CL12CL13CL14CL15CL16CL17CL18CL19CL20

Serdeczne podziękowania popłynęły do pani Kazimiery Piekarz Sołtys wsi Cisów Las i założycielce „Twórców z Cisowego Lasu" za wsparcie, opiekę i pomoc podczas realizacji zadania. Podziękowania odebrała również pani Anita Ryba Dyrektor Gminnego Ośrodka w Bojanowie.
Projekt dofinansowany był ze środków Programu „Działaj Lokalnie VIII" Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Fundacji Fundusz Lokalny SMK w Zbydniowie.

plakat DL zak14Grupa Nieformalna "Twórcy Z Cisowego Lasu" oraz Gminny Ośrodek Kultury w Bojanowie zapraszają na wystawę podsumowującą zadanie

„Papierowe wakacje" - kreowanie dobra wspólnego w Cisowym Lesie

7 września 2014 r. o godz. 13.00 w Świetlicy Wiejskiej w Cisowym Lesie

Wernisaż uświetni koncert Zespołu "Niezależni"