Jesteś tutaj: Strona Główna >> Maziarnia >> Rękodzieło...to nie takie trudne .

Godziny otwarcia w Maziarni

zajęcia plastyczne, świetlicowe,
Artystyczny Nieład

Rękodzieło...to nie takie trudne .

Jedną z form działalności prowadzonej przez Gminny Ośrodek Kultury w Bojanowie są zajęcia rękodzielnicze dla seniorek. Obecnie na terenie naszej gminy zajęcia te odbywają się w trzech miejscowościach: Stany, Ruda, Maziarnia . Powstaje nowa grupa w Bojanowie za Rzeką.

Rękodzieło cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem , można powiedzieć , że przeżywa swój "złoty wiek" . Własnoręczne tworzenie unikatowych przedmiotów może przynieść dużo satysfakcji i radości z posiadania czegoś nietuzinkowego . Dlatego też wiele osób chętnie korzysta z zajęć prowadzonych przez GOK. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z bibułkarstwem , papierową wikliną . Poznali też nowe techniki tworzenia - decoupage , kanzashi , które dla wielu osób wydawały się trudne a przy bliższym poznaniu zachwyciło i pokazało jak stworzyć naprawdę piekne rzeczy .  W planie jest jeszcze wiele ciekawych kursów np.: makramy , haftu wstążeczkowego i koralikowego .