Jesteś tutaj: Strona Główna >> Maziarnia >> Wycieczka na Święty Krzyż

zajęcia plastyczne, świetlicowe,
Artystyczny Nieład

Wycieczka na Święty Krzyż

Na szczycie Łysej Góry wśród pięknych lasów Gór Świętokrzyskich znajduje się klasztor ojców oblatów , w którym znajduje się relikwia Krzyża Świętego ...

Klasztor jest świętokrzyską mekką pielgrzymów , którzy ściągają tu z całego kraju . Cieszy się też zainteresowaniem turystów, którzy odnajdują w nim ciekawostki z historii  a także piękne widoki . Wrażenia estetyczne można połączyć z duchowymi doznaniami.

Do tej ostatniej grupy należą seniorzy z naszej gminy , którzy 30 września postanowili odwiedzić to piękne miejsce . Ponad czterdziesci osób z kilku  miejscowości pod przewodnictwem Elżbiety Majchrzak , która zaplanowała z paniami ten sobotni wyjazd weszło na szczyt tzw. drogą królewską od strony Nowej Słupi . Ponieważ większość osób była w wieku ponad 60 lat można tylko wyrazić podziw dla ich siły i sprawności fizycznej . Klasztor Świętego Krzyża jest zamieszkiwany przez Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej . Nasi seniorzy mieli okazję zobaczyć nie tylko klasztor ale i sam relikwiarz Świętego Krzyża .

Kolejnym etapem wycieczki był Sandomierz , gdzie odwiedziliśmy Muzeum Diecezjalne w Domu Długosza , podziemną trasę i Kościół św.Jakuba . Pan przewodnik oprowadził nas po rynku i opowiedział o miejscach związanych z bogatą historią tego miasta . Póżnym wieczorem  zmęczeni ale weseli i rozśpiewani wrócili do swoich domów.