Top Panel

Gminny Ośrodek Kultury

Jesteś tutaj: Strona Główna >> Koła Miłośników Przyrody

Polub nas na Facebooku :-)

"Wyzwanie Przyroda" podsumowane

Drukuj

wp15 0Dzieci i młodzież biorący udział w projekcie realizowanym przez Stowarzyszenie Młodzieży „Kreatywni w Działaniu" pt. „Wyzwanie Przyroda – kreowanie postaw ekologiczno-społecznych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych" podsumowały swoją pracę na spotkaniu w Gminnym Ośrodku Kultury w Bojanowie. W ramach programu odbyły się zajęcia plastyczne eko-sztuka, sprzątanie dzikich wysypisk śmieci, dokarmianie ptaków, wyjazdy do Nadleśnictwa Nowa Dęba i Nadleśnictwa Rudnik, sadzenie zieleni, a na podsumowanie eko-informacja. Zajęcia odbywały się w domach kultury w Bojanowie, Maziarni, Przyszowie i Stanach oraz w Świetlicy Wiejskiej w Korabinie od czerwca do września 2015 r.

Czytaj więcej...

Wyzwanie Przyroda - sadzenie zieleni w Stanach

Drukuj

sadzenie5W ramach projektu pt. "Wyzwanie Przyroda - kreowanie postaw ekologiczno - społecznych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych", odbyła się akcja sadzenia drzewek i krzewów przed Domem Kultury w Stanach. Przygotowanie podłoża, rozplanowanie i wykopywanie dołków okazało się sporym wyzwaniem, ale rąk do pracy i zapału nie brakowało. Dopisywał dobry humor i sprzyjająca sadzeniu drzewek pogoda. Posadzone drzewka i krzewy pięknie przyozdobiły trawnik prze Domem Kultury.

Czytaj więcej...

Wyzwanie Przyroda – na Ścieżce Dydaktycznej w Leśnictwie Berówka

Drukuj

LB15 0Leśnictwo "Berówka" znajduje się na terenie Nadleśnictwa Nowa Dęba, pomiędzy wsiami Alfredówka i Buda Stalowska. Początek ścieżki ma miejsce, w którym łatwo można spotkać daniele - gatunek zwierzyny płowej. Oprócz poznania siedlisk leśnych, miejscowej fauny i flory, jedną z atrakcji jest wejście na szkółkę leśną, gdzie zlokalizowana jest wiata edukacyjna z miejscem na ognisko. Młodym przyrodnikom z gminy Bojanów ścieżkę tę przybliżył pan Leśniczy Piotr Wdowiak – serdecznie dziękujemy :).

Czytaj więcej...

Wyzwanie Przyroda - zajęcia eko sztuka w Stanach

Drukuj

ekoZajęcia eko sztuka w ramach projektu pt. "Wyzwanie Przyroda - kreowanie postaw ekologiczno - społecznych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych", prowadzone były w Domu Kultury w Stanach przez Panią Annę Bednarczyk. Zajęcia były bardzo ciekawe, inspirujące i pracochłonne. Można się było nauczyć jak wiele rzeczy można wykonać ze starych przedmiotów, które ma się w domu. A pomysłów i wyobraźni na zamianę "śmieci" w coś artystycznego nie brakowało.

Czytaj więcej...

Wyzwanie Przyroda - sprzątanie śmieci w Stanach

Drukuj

sprztanie7W ramach projektu pt ."Wyzwanie Przyroda - kreowanie postaw ekologiczno - społecznych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych", odbywały się akcje sprzątania dzikich wysypisk śmieci. Pierwszym celem było ustalenie gdzie znajdują się takie dzikie wysypiska śmieci, a następnie posprzątanie ich. W trakcie wykonywanej pracy okazało się, że nie jest to trudne zajęcie gdyż chętnych do wyrzucania śmieci nie brakuje. Wciąż na miejsce zebranych śmieci wyrzucane są nowe.

Czytaj więcej...