Top Panel

Gminny Ośrodek Kultury

Jesteś tutaj: Strona Główna >> Kluby Seniora

Polub nas na Facebooku :-)

Gliniane rzeźby

Drukuj

klub seniora1Glina rzeźbiarska jest niezwykle plastycznym i kreatywnym materiałem, który dzięki swoim specificznym właściwościom rozija sprawność manualną nie tylko u dzieci, ale także u osób dorosłych oraz seniorów. Taka praca twórcza pozwala na doskonalenie koordynacji wzrokowo - ruchowej, trenowania koncentracji uwagi i planowanie przestrzenne. Praca z gliną uczy cierpliwości, ale za to daj satysfakcję i radość z efektu pracy.

Czytaj więcej...

Choinki ubrane

Drukuj

sch15 0We wtorek wieczorem Seniorki z Domu Kultury w Stanach i panie z zarządu Stowarzyszenia Współpracy Międzypokoleniowej „Maziarze" wspólnie ubrały choinki w Kościele w Stanach. Ponad 200 bombek, blisko 300 godzin pracy i ponad kilometr wstążki, a przede wszystkim około 30 rękodzielniczek. Patrząc na te niepowtarzalnie przystrojone choinki każda z nas wie, że warto było..

Czytaj więcej...

„Spotkanie Wigilijne” dla Klubów Seniora

Drukuj

ws15 0„Spotkanie Wigilijne" dla uczestników klubów seniora działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w Bojanowie to już tradycja. W ubiegłym roku na zakończenie projektu odbyło się pierwsze takie spotkanie aktywnych i ambitnych seniorów z Kołodziejów, Maziarni, Stanów, Rudy i Bojanowa. W tym roku gościliśmy również mieszkańców Bojanowa za Rzeką, Przyszowa i Gwoźdźca. Spotkanie było podsumowaniem projektu współpracy GOK w Bojanowie i MDK w Stalowej Woli. Degustację potraw sfinansowało Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli. Po obejrzeniu widowiska obrzędowego pt. Wigilia Lasowiacka" uczestnicy udali się na poczęstunek, gdzie przy muzyce Kapeli Ludowej „Łęgowianie" wspólnie śpiewali kolędy.

Czytaj więcej...

W Muzeum Bombki Choinkowej

Drukuj

1Panie z Klubów Seniora ze Stanów, z Maziarni i z Rudy oraz mieszkanki Bojanowa odwiedziły Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Wyjazd zorganizowali pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Bojanowie. Uczestniczki miały okazję zobaczyć jak powstają bombki choinkowe, w jaki sposób są ozdabiane, a następnie same wykonały własną pracę. Świat magii stworzony w nowodębskim Muzeum budzi w sercu uczucie i przypomina, że ...coraz bliżej święta...

Czytaj więcej...

Twierdza Zamość zdobyta przez Kluby Seniora

Drukuj

ZZ15 0Pasje podróżnicze uczestników Klubów Seniora, działających w Domach Kultury w Maziarni i Stanach oraz Świetlicy Wiejskiej na Rudzie, były powodem kolejnej wycieczki zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury w Bojanowie dla mieszkańców 60+ z całej naszej gminy. Tym razem wybrali Zamość i okolice. W październikową sobotę, wczesnym rankiem, seniorzy wyruszyli by poznać mały ułamek dziedzictwa historyczno-przyrodniczego znajdującego się w województwie Lubelskim. Zwiedzili ZOO, Bastiony, Rynek Wielki i Starówkę, Katedrę, Muzeum Sakralne oraz Arsenał, a także przylegający do niego Park Miejski.

Czytaj więcej...