Top Panel

Gminny Ośrodek Kultury

Jesteś tutaj: Strona Główna

Polub nas na Facebooku :-)

"Wigilia Lasowiacka 2015"

Drukuj

Wigilja Lasowiacka2015Do współpracy przy projekcie „Wigilia Lasowiacka"zaprosił nas Marek Gruchota Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli. Głównym celem wspólnych działań była ochrona od zapomnienia tradycji związanych z dniem Wigilii i charakterystycznych dla kultury lasowiackiej zwyczajów. Po zaprezentowaniu przez Grupę Teatralną „Łężanie" widowiska obrzędowego widownia uczestniczyła w degustacji potraw wigilijnych. Prace nad inscenizacją poprzedzone zostały badaniami młodej etnografki Patrycji Laskowskiej-Chyła, która na przełomie lipca i sierpnia 2015 r. odwiedziła gminę Bojanów. Tak przygotowany scenariusz widowiska obrzędowego pt. Wigilia Lasowiacka" wyreżyserowała instruktorka z Gminnego Ośrodka Kultury w Bojanowie Alina Cuber, która na potrzeby zadania zaprosiła do udziału wspaniałych ludzi. Widowisko przedstawia dzień wigilijny i kultywowane przez Lasowiaków w tym dniu zwyczaje. Od rana do wyjścia na pasterkę. Grupie teatralnej towarzyszyła Kapela Ludowa Łęgowianie pod kierownictwem Tadeusza Szczęcha.

Czytaj więcej...

„Aktywnie i zdrowo” – obudź w sobie zdrowego ducha i wyzwól energię do działania

Drukuj

kulaStowarzyszenie Współpracy Międzypokoleniowej „Maziarze" zaprasza do udziału w zadaniu „Aktywnie i zdrowo" – obudź w sobie zdrowego ducha i wyzwól energię do działania

W programie: zajęcia kulinarne, zajęcia usprawniające, nordik-walking, podsumowanie projektu – „Biesiada przy ognisku" 20.09.2015 r. Czas realizacji projektu czerwiec - wrzesień 2015r.

Zapisy w Domu Kultury w Maziarni: 24.06.2015 r., godz. 16.00 i pod nr telefonu 604 349 307

Czytaj więcej...

„Wyzwanie - Przyroda" – kreowanie postaw ekologiczno-społecznych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych

Drukuj

plakatinfoStowarzyszenie Młodzieży „Kreatywni w Działaniu" zaprasza do udziału w zadaniu
„Wyzwanie - Przyroda" – kreowanie postaw ekologiczno-społecznych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych"
W programie: zajęcia plastyczne eko-sztuka, sprzątanie dzikich wysypisk śmieci, dokarmianie ptaków, wyjazdy do Nadleśnictwa Nowa Dęba i Nadleśnictwa Rudnik, sadzenie zieleni, eko-informacja

Czytaj więcej...

"Zawody Strażackie w Stanach"

Drukuj

ZSS14 0

 Niedziela 15 czerwca 2014 r. to prawdziwe święto Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Bojanów. Zorganizowane przez druhów OSP Stany „Zawody Strażackie" rozpoczęły się uroczystym przemarszem pododdziału ochotników spod remizy do Kościoła pod wezwaniem św. Jana Gwalberta i św. Tekli w Stanach. Przemarsz otwierały Mażoretki „Diament" wraz z Młodzieżową Orkiestrą Dętą z Chmielowa. Kompanią Honorową dowodził, zaprzyjaźniony z OSP Stany, mł. kpt. Sławomir Staniszewski z Komendy Powiatowej w Stalowej Woli. Wzniosłości wydarzeniu dodawały trzy przepiękne sztandary, jakie posiadają straże z OSP Stany, OSP Burdze oraz OSP Przyszów-Zapuście. Kompanię zamykała kawalkada samochodów strażackich.

Czytaj więcej...

"Gdy wzywa przygoda - dołącz, czasu szkoda"

Drukuj

dzialaj lokalnieSERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W PROJEKCIE

"Gdy wzywa przygoda - dołącz, czasu szkoda"

realizowanym przez OSP i Dom Kultury w Przyszowie

Spotkanie organizacyjne dla zainteresowanych

24.06.2014 w DK w Przyszowie o godz: 15 00

Projekt dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie VIII" Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie Fundacji Fundusz Lokalny SMK w Zbydniowie.