Jesteś tutaj: Strona Główna

Koncert Kapel, Muzyków i Śpiewaków Ludowych

PKK14 0   Już po raz drugi na placu obok Gminnego Ośrodka Kultury w Bojanowie odbył się „Koncert Kapel, Muzyków i Śpiewaków Ludowych" zorganizowany przez Stowarzyszenie Młodzieży „Kreatywni w Działaniu" oraz GOK w Bojanowie w ramach operacji „Organizacja pleneru rękodzielniczego oraz wystawy prac poplenerowych połączonej z kiermaszem rękodzieła i koncertem muzyki ludowej". Koncert otworzyła Kapela Ludowa „Łęgowianie" wraz z Dziecięcym Zespołem Śpiewaczym „Mali Łęgowianie". Pierwszymi gośćmi podczas koncertu były panie z Zesopłu Śpiewaczego „Malwa" działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Zaleszanach następnie wystąpiła Kapela Ludowa z Łąki oraz Kapela Ludowa „Widelanie" z Widełki. Na zakończenie swoje regionalne utwory zaprezentowała Kapela Ludowa „Łemkowyna+" z Cisnej.

PKK14 1PKK14 2PKK14 3PKK14 4PKK14 5

PKK14 6PKK14 7PKK14 8PKK14 9PKK14 10PKK14 11PKK14 12

PKK14 13PKK14 14PKK14 15PKK14 16PKK14 17

Celem działań GOK i „Kreatywnych" była promocja i organizacja lokalnej twórczości rękodzielniczej i muzycznej oraz aktywizowanie społeczności lokalnej poprzez zorganizowanie pleneru rękodzielniczego, wystawy poplenerowej, kiermaszu rękodzieła oraz koncertu muzyki ludowej w Bojanowie. Wydarzenie uzupełniały stoiska lokalnych rękodzielniczek na kiermaszu prac artystów amatorów. Na kiermaszu zaprezentowano również wystawę prac poplenerowych wykonanych przez rękodzielniczki mieszkające na terenie Stowarzyszenia „Lasowiacka Grupa Działania". Na sztalugach królowały serwety szydełkowe oraz hafty regionalne, a także wycinanki lasowiackie. Wystawę tę można oglądać w sali animacyjnej Gminnego Ośrodka Kultury w Bojanowie jeszcze przez następne dwa tygodnie.

PKK14 18PKK14 19PKK14 20PKK14 21PKK14 22

PKK14 23PKK14 24PKK14 25PKK14 26PKK14 27

Przy organizacji pleneru i wystawy nieodpłatnie pomagali wolontariusze ze Stowarzyszenia Młodzieży „Kreatywni w Działaniu" oraz Gminnego Klubu Sportowego „Korona" Bojanów. Na organizację wydarzenia Stowarzyszenie Młodzieży „Kreatywni w Działaniu" pozyskało środki z - Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Europa inwestująca w obszary wiejskie, w ramach Osi 4 LEADER objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

(ar)

koncert plakat14

Stowarzyszenie Młodzieży „Kreatywni w Działaniu" zaprasza na

"KONCERT KAPEL, MUZYKÓW I ŚPIEWAKÓW LUDOWYCH"