Jesteś tutaj: Strona Główna

Artykuły

Organizacja "Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej w Bojanowie" przez GKS "Korona" Bojanów"

Puchar Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej w Bojanowie pojechał na Słowację. II miejsce i tytuł Drużyny Fair Play wywalczyli gospodarze GKS „Korona” Bojanów. III miejsce zdobyli goście z Węgier, a IV pozycja przypadła piłkarzom z Serbskiego miasta Kishegyes. Najlepszym Strzelcem okazał się Kaldi Tomas z Węgier, Najlepszym Bramkarzem uznano Erika Ozvegy z Serbii, a Najsympatyczniejszym Piłkarzem Turnieju nagrodzono Sebastiana Rotika ze Słowacji. Na organizację wydarzenia zarząd klubu GKS "Korona" Bojanów pozyskał środki w wysokości 23 500,00 zł, z programu Leader Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju poprzez Stowarzyszenie „Lasowiacka Grupa Działania”. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w organizację wydarzenia na „Stadion Park” w Bojanowie.

W sierpniu 2011 roku GKS "KORONA" Bojanów wzięła udział w Turnieju Piłkarskim Bratnich Miast w Isaszeg na Węgrzech. Tak zapoczątkowana została współpraca pomiędzy Klubami SE Isaszeg z Węgier, MSK Zeliezovce ze Słowacji i FK Egyseg z Serbii. W ramach rewizyty w 2013 roku „Korona” wraz z Gminą Bojanów zorganizowała Międzynarodowy  Turniej  Piłki Nożnej w Bojanowie z udziałem wszystkich wymienionych drużyn.

Cele imprezy to promocja lokalnych walorów kulturowych, historycznych i przyrodniczych oraz podnoszenie świadomości społeczności lokalnej poprzez organizację imprezy sportowej oraz wymiana na gruncie sportowym. Operacje ta wpływa na poprawę jakość życia na obszarach wiejskich przez zaspokojenie potrzeb kulturalnych i sportowych mieszkańców wsi oraz promowanie obszarów wiejskich, co wpływa na wzrost atrakcyjności turystycznej obszarów wiejskich.

Sobotnie półfinały na „Stadion Park” w Bojanowie rozpoczął mecz SE ISASZEG i MSK Zeliezovce, który zakończył się wynikiem 4:2 dla drużyny Słowaków. Kolejny mecz GKS „Korony” Bojanów i FK Egyseg okazał się zwycięski dla gospodarzy, wynik 4:0. Niedzielne półfinały to mecze o III i IV miejsce zakończone wynikiem SE Isaszeg/FK Egyseg 4:1 dla Węgrów. Wiele emocji u gospodarzy wzbudził finał „Korony z MSK Zeliezovce. Mecz ten był rewanżem z 2011 roku, kiedy to „Korona” wygrała 3:0 w Isaszeg. Słowaccy piłkarze wykorzystali okazje do odegrania się i zwyciężyli 2:0 z gospodarzami turnieju zdobywając tytuł mistrza Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej w Bojanowie. Zwycięstwo było zasłużone, gdyż reprezentacja Zeliezowców rozegrała naprawdę dobre spotkanie, a piłkarze „Korony” walczyli do ostatniego gwizdka.

Puchary i nagrody wręczali kolejno - Sławomir Serafin Wójt gminy Bojanów, Pavel Bakonyi Burmistrz Zeliezovców. Puchar przechodni zwycięzcom wręczył jego fundator Miklos Hatvani Burmistrz Isaszeg. Swoją obecnością, Turniej w Bojanowie uświetnił pan Edward Chmura Sekretarz Biura Podokręgu Piłki Nożnej w Salowej Woli, który wręczył przedstawicielom zaproszonych samorządów pamiątkowe upominki.

Sportowcy z zagranicy spędzili w Polsce dwa pełne wydarzeń dni. Odwiedzili Zamek w Baranowie Sandomierskim, zorganizowano dla nich ognisko i dyskotekę.

Organizatorzy:

Gminny Klub Sportowy „Korona” Bojanów, Gminny Ośrodek Kultury w Bojanowie, Gmina Bojanów oraz Stowarzyszenie „Lasowiacka Grupa Działania”