Jesteś tutaj: Strona Główna >> Bojanów >> "Między tradycją a współczesnością - cykl zajęć ..." - podsumowanie projektu

Godziny otwarcia w Bojanowie

zajęcia taneczne,

zajęcia taneczne,
teatralne, świetlicowe

zajęcia muzyczne,

zajęcia plastyczne,

08:00-20:00     zajęcia muzyczne,   świetlicowe,         kostka rubika

"Między tradycją a współczesnością - cykl zajęć ..." - podsumowanie projektu

podsum 1

Za wszystkim, czego się uczymy, stoi pewna tradycja.

- Paulo Coelho

30 września 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Bojanowie odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Między tradycja a współczesnością – cykl zajęć rękodzielniczych dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych sfinansowanego przez FUNDACJĘ PZU. Wystawa prac uczestników zajęć rękodzielniczych oraz występ Kapeli Ludowej „Łęgowianie” uświetniło zakończenie projektu. Wspólne śpiewanie i podziwianie prac przyczyniło się do jeszcze większej integracji lokalnej społeczności. To także zachęta do dalszej działalności na rzecz dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Poprzez realizację projektu chcieliśmy ukazać że wieś od wielu lat jest bogatą i ciekawą kulturą. Uczestnicy zajęć zapoznali się z technikami ludowymi, zdobnictwem oraz rękodziełem ludowym. Od lipca do sierpnia zostały przeprowadzonych 160 godz. zajęć rękodzielniczych tj.: decoupaqe, bibułkarstwo, filcowanie na mokro, haft wstążeczkowy, makrama w trzech domach kultury: Maziarni, Gwoźdźcu oraz w Gminnym Ośrodku Kultury w Bojanowie. Odbiorcami były głównie dzieci oraz młodzież. Kolejnym ważnym punktem projektu było przeprowadzenie szkolenia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przez strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli. Szkolenie odbyło się 23 sierpnia w GOK w Bojanowie. Uczestnicy szkolenie bardzo chętnie uczestniczyli w ćwiczeniach szkoleniowych. Na koniec szkolenia strażacy, ku radości dzieci udostępnili do zwiedzania wóz strażacki. W ramach projektu uczestnicy zajęć odbyli także wycieczkę do Skansenu w Kolbuszowej.

Projekt „Miedzy tradycją a współczesnością – cykl zajęć rękodzielniczych dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych” był okazją stworzenia dla lokalnej społeczności kreatywnego i ciekawego spędzenia czasu wolnego, a przez to zmniejszenie ryzyka sięgania przez uczestników po środki uzależniające.

21.084,15 zł – całkowita kwota zrealizowanego zadania

10.000,00 zł – kwota dotacji z Fundacji PZU

2084,15, zł – środki własne GOK

9.000,00 zł – wkład niefinansowy (prowadzenie zajęć przez instruktorki z GOK)