Jesteś tutaj: Strona Główna >> Bojanów >> DNI MIODU 2018

08:00-20:00     zajęcia muzyczne,   świetlicowe,         kostka rubika

DNI MIODU 2018

DSC 0637 Small

Przynieśliśmy chleb chrupiący pachnący polem

Wypieczony z pierwszej mąki białej

Wyrośnięty w starej dzieży

Niech smakuje wszystkim

I niech będzie zawsze świeży

Połamiemy go w kawałki posypiemy solą

Niech to będzie nasz opłatek

I zawita w każdym domu

Niech przyniesie nam dostatek

Boży owoc pracy naszych dłoni

Po raz dwunasty w gminie Bojanów odbyły się „Dni Miodu” 11-12 sierpnia 2018 r. na Stadionie Sportowym w Bojanowie. Impreza skupiła kilkutysięczną widownię z naszej gminy, ale także z sąsiednich powiatów. Na scenie wystąpiły gwiazdy dużego formatu tj.: DANZEL, BIG-CYC czy GOYA. Podczas corocznej imprezy obchodziliśmy również Dożynki Gminne.

Pierwszy dzień rozpoczął blok artystyczny z Gminnego Ośrodka Kultury w Bojanowie, a były to zespoły: MAŻORETKI „SZERMOSSO” ze Stanów, MINI MAGIC STARS ze Stanów, ZESPÓŁ DISCO DANCE z Bojanowa, MAGIC STARS ze Stanów. Występy wokalne zaprezentowały: Anna Michalska, Julia Magdziak, Magdalena Kolańska, Emilia Majchrzak oraz duety Julia Magdziak i Gabriela Gębska, Anna Michalska i Julia Magdziak, Gabriela Gębska i Martyna Rędzio. Na scenie zaprezentowała się również Kapela „TANIE DRANIE” z utworami ludowymi. Wieczorne koncerty rozpoczął zespół GOYA, po nim zespół BIG-CYC, który zgromadził największą publiczność. Gwiazdą wieczoru był DANZEL. Po występach znanych i lubianych artystów starsi oraz młodzież bawili się przy DYSKOTECE POD GWIAZDAMI.

Drugi dzień świętowania rozpoczął korowód wieńców dożynkowych z całej Gminy Bojanów. Korowodowi przewodniczyli starostowie dożynek Pani Małgorzata Warchoł i Pan Emil Żak. Wieńce dożynkowe można było podziwiać pod sceną. Uroczystego rozpoczęcia drugiego dnia „Dni Miodu” i Dożynek Gminnych dokonał Wójt Gminy Bojanów – Pan Sławomir Serafin, dziękując grupom wieńcowym za liczne przybycie. Po uroczystym otwarciu zaprezentował się blok artystyczny z GOK w Bojanowie. Wystąpili m.in.: Kapela Ludowa „Łęgowianie”, Zespół „Taneczna Eksplozja” z Przyszowa, Zespół Śpiewaczy „Stanowianki”, Zespół Tańca Sportowego „KORONA” z Bojanowa. Po występach zespołów Poseł na sejm RP – Pan Zbigniew Chmielowiec w imieniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi wręczył odznaczenia „Zasłużony dla Rolnictwa”. Odznaczeni zostali nasi rolnicy: Janina Magdziak, Franciszek Surowiec, Janusz Wypych i Stanisław Marut. Otrzymali odznaki honorowe „Zasłużony dla Rolnictwa”. W ciagu dwóch dni na anszej gminnej imprezie nie zabrakło również lokalnych pszczelarzy ze swoimi wyrobami. Wójt Gminy Bojanów – Pan Sławomir Serafin wręczył nagrody w konkursie „Produkt miodem słodzony”. Rywalizacja w konkursie polegała na zaprezentowaniu produktów wykonanych na bazie miodu lub z wykorzystaniem miodu w potrawie. Konkurs skierowany był do osób indywidualnych i stowarzyszeń z terenu Gminy Bojanów jak i spoza gminy. Komisja konkursowa dokonała wyboru najlepszych z nich, biorąc pod uwagę: smak potrawy, sposób przyrządzenia, oryginalność, czas potrzebny do przygotowania. Nagrodami w konkursie był sprzęt AGD oraz artykuły gospodarstwa domowego.

Poniżej prezentujemy wyniki konkursu.

Produkty były oceniane w 3 kategoriach:

DANIA MIĘSNE:

I miejsce: Irena Czachor (Golonka z miodem babci Ireny)

II miejsce: Justyna Lesiczka (Soczysta karkówka z warzywami marynowana w miodzie)

III miejsce: Józefa Straub (Indyk w sosie pomarańczowo-miodowym)

Wyróźnienie: Danuta Bednarz (Pałeczki drobiowe w pysznym sosie miodowym)

CIASTA:

I miejsce: Wanda Stój (Ciasto „Leon)

II miejsce: Martyna Rędzio (Placek miodowy z herbatą)

III miejsce: (Justyna Lesiczka (Miodek)

NALEWKI I INNE POTRAWY

I miejsce: Maria Sudoł (Gryczki z żurawiną na miodzie)

II miejsce: Władysława Korba (Nalewka miętowa na miodzie)

III miejsce: Dorota Szczęch (Szaszłyki z krewetek w miodzie i chilii)

Wyróżnienie: Danuta Wilk (Nalewka różana na miodzie i grillowany arbuz z serkiem ricotto i miodem)

Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Stary Nart otrzymało I miejsce za boczek pieczony w miodzie w kategorii Stowarzyszenia.

Po wręczeniu nagród publiczność bawił zespół DISCO POLO SHOW największymi hitami disco – polo. Publiczność miała okazję rozgrzać się przed występem zespołu MEJK, który zgromadził cały stadion widzów. Po tym koncercie odbył się pokaz LIGHTshow w wykonaniu uczestniczek zajęć tanecznych z DK w Stanach. A całą imprezę zakończył festyn z Zespołem „MARUTY”.

DSC 0448 Small DSC 0452 Small DSC 0453 Small

DSC 0454 Small   DSC 0455 Small  DSC 0456 Small

SPONSORZY IMPREZY:

Jerzy Bajek „Tartak Korabina”, PRZEDSIEBIOSTWO PRODUKCYJNO HANDLOWE „NATALIA „ S.C. Katarzyna STEC, Natalia STEC „Zajazd nad Łęgiem”, Tarbur s. c. „Zakład drzewny” Józef i Zbigniew Burdzy, Maria i Eugeniusz Sudoł „Sklep Wielobranżowy”, Alina i Krzysztof Gemzik sklep „KAMILA”, Nadleśnictwo Rudnik, Stanisław Różański „Almont”, „Nadsański Bank Spółdzielczy” w Stalowej Woli, Józefa i Julian Marut „Piekarnia” Bojanów, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Nowej Dębie, Zdzisław Szwed. "Tartak Kołodzieje. Usługi tartaczne, więźby dachowe", główny sponsor imprezy: WM CASE Wojciech Marut Profesjonalne skrzynie transportowe Stany.

PATRONAT MEDIALNY

Radio Via, Radio Leliwa, Tygodnik Nadwiślański, P24.pl, nasz czas. magazyn nadsański, Echo dnia, tvPodkarpackie.pl, naszczas24.pl, Super Nowości, nowiny24, stalowka.eu, NOWINY, tygodnik SZTAFETA, stalowemiasto.pl, STELLA. Telewizja kablowa, disco-polo, KP. Koncerty Podkarpackie.