Jesteś tutaj: Strona Główna >> Bojanów >> "Uzależnieni od sportu" - organizacja sportowych zajęć wakacyjnych dla dzieci i młodzieży

Godziny otwarcia w Bojanowie

zajęcia taneczne,

zajęcia taneczne,
teatralne, świetlicowe

zajęcia muzyczne,

zajęcia plastyczne,

08:00-20:00     zajęcia muzyczne,   świetlicowe,         kostka rubika

sport 1

Zajęcia sportowe dla dzieci ćwiczą nie tylko ich ciało, ale i umysł. Uprawiające sport dzieci gimnastykują ciało, stają się sprawniejsze fizycznie i zwinniejsze. Ich kondycja i koordynacja motoryczna polepsza się, podobnie jak ogólny stan organizmu. Ćwiczące dziecko uczy się rozpoznawać swoje słabości i mocne punkty, stawia sobie cele i dąży do nich. Sport i zajęcia fizyczne to prawdziwa pigułka szczęścia. Od 2 do 12 lipca 2018 r. w Gminny Ośrodek Kultury w Bojanowie przeprowadził cykl zajęć sportowych w ramach projektu „Uzależnieni od sportu” – organizacja sportowych zajęć wakacyjnych dla dzieci i młodzieży. W zajęciach uczestniczyło 50 osób z terenu Gminy Bojanów. Zadanie skierowane było do dzieci i młodzieży mieszkającej na terenie całej gminy Bojanów, a miało na celu organizację czasu wolnego podczas wakacji poprzez przeprowadzenie 10 dniowego cyklu zajęć sportowych i rekreacyjnych. Odbyły się zajęcia taneczne, karate, spotkanie z psychologiem, fizjoterapeutą sportowym oraz dietetykiem, a także odbyła się pogadanka o cyberprzemocy wygłoszona gościnnie przez Panią Jolantę Szewc. Zorganizowane zostało dwa wyjazdy na basen do Nowej Dęby oraz ognisko z kiełbaskami. Podsumowaniem projektu oraz jego zakończeniem był wyjazd do Parku Linowego „ZOOM natury” w Janowie Lubelskim.

Udział w warsztatach wpłynął na rozwój więzi społecznych (współdziałania w grupie, współżycia, wewnętrznej dyscypliny, odpowiedzialności, ale również indywidualności i tolerancji, wzmocnił pewność siebie i poczucie własnej wartości, rozwinął sprawność myślenia i działania a także zdolność koncentracji.

1. sport 1 sport 2 sport 4 sport 5 sport 6 sport 7 sport 8 sport 9  sport 10 sport 11 sport 12 sport 13 sport 14 sport 15 sport 16 sport 17 sport 18 sport 19 sport 20 sport 21 sport 22 sport 23 sport 24 sport 25

PROJEKT FINANSOWANY PRZEZ GMINĘ BOJANÓW - GMINNY PROGRAM PROFILAKTYKI I ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH „ORGANIZACJA CZASU WOLNEGO DZIECI I MŁODZIEŻY”