Jesteś tutaj: Strona Główna >> Artystyczny Nieład >> Pracownia Plastyczna w Domu Kultury w Maziarni

Pracownia Plastyczna w Domu Kultury w Maziarni

2"Artystyczny Nieład "- to nazwa kółka plastycznego działającego od 2008 r. w Domu Kultury w Maziarni. Założycielką i prowadzącą zajęcia jest Pani Danuta Janiec. Kółko założone zostało w ramach zadania „Organizacja czasu wolnego dzieci i młodzieży”. W latach 2008 – 2010 finansowane było przez Wójta Gminy Bojanów. Od 2011 roku zajęcia realizowane są w ramach działalności statutowej GOK.

Prace „Artystycznego Nieładu” pokazywane były na wystawach w Domu Kultury w Bojanowie 28.11.2008 r. i 22.11.2009 r. Uczestnicy zajęć są autorami wszystkich kart okolicznościowych przesyłanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Bojanowie, a także twórcami przepięknych dekoracji na występy artystyczne w Domu Kultury w Maziarni.

8 951112

Zajęcia zakładają rozwijanie zainteresowań i uzdolnień uczestników oraz stworzenie im warunków do rozwoju artystycznego, naukę nowych sposobów i technik plastycznych oraz  ukazanie uczestnikom własnej siły tworzenia i możliwości kreowania najbliższych otaczających przedmiotów, a także rozwijanie w nich artystycznych aspiracji.

Uczestnicy sami o sobie mówią, iż tworzą „plastyczny misz-masz”. Wykonują kompozycje przestrzenne z krepiny i sizalu, płaskorzeźby z masy papierowej, modelują w glinie, malują maski lub składają orgiami. Malarstwa uczą się poprzez malowanie suchymi pastelami i farbami plakatowymi. Malarstwo abstrakcyjne, tworzą poprzez rysowanie nitką lub dmuchanie kolorowych plam z farby. Pod kierunkiem Pani Danuty powstają przepiękne aplikacje z materiałów w ramce z bombonierki, wesołe obrazki do pokoju dziecięcego, nakrapiane obrazy, wiosenne kwiaty z bibuły, wycinanki kurpiowskie i łowickie, róże z serwetek, laurki dla mamy i taty oraz wesołe zwierzątka z pomponów. Wakacyjne wspomnienia uwieczniane są poprzez wykonywanie kolaży i zamykanie smaków i zapachów lata w zawieszkach ściennych.

dyniegSIENICEJESIENNY_BUKIET NARCYZEkalie

W ramach integracji uczestników, zorganizowano wycieczkę rowerową do pracowni rzeźbiarskiej w Jeżowym oraz wycieczkę do parku jurajskiego w Bałtowie, gdzie uczestnicy mieli okazje poznać nowe wiadomości o historii ziemi i dinozaurów, poznali również Kopalnię Krzemienia w Krzemionkach.

(ar)